FrostSEO UK FrostSEO US FrostSEO PL FrostSEO ES FrostSEO MX FrostSEO GIB

Angelika Wiecław

3 lipca 2014

O Autorze:

Pracowniczka Działu Obsługi Klienta FrostSEO. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o kierunku Prawo Administracyjne, ponadto w 2013 r uzyskała Certyfikat Microsoft IT Academy. Specjalista d/s researchu w Internecie. Miłośniczka: Internetu, blogów internetowych, portali społecznościowych.

- [email protected]

Inne Artykuły:

Apteki Internetowe

2014-06-30 10:01:22

Jednym z najczęstszych pytań zadawanych przez klientów, którzy właśnie rozpoczynają swoją pierwszą kampanię reklamową w Internecie jest to, czy lepsze jest pozycjonowanie, czy płatne usługi PPC – AdWords. Odpowiedź na to pytanie pozwoli zmaksymalizować zyski z inwestycji w obecność online.

Jakiś czas temu zgłosiła się do nas Klientka, która od dwóch lat prowadziła sklep internetowy o zasięgu ogólnopolskim. Kilka dni wcześniej wysłaliśmy jej darmową wycenę naszych usług i chciała uzyskać odpowiedzi na kilka dodatkowych pytań. Podczas rozmowy stało się jasne, że jest ona bardzo sceptycznie nastawiona do pozycjonowania, a zapytanie wysłała do nas pod namową koleżanki.

Jak się później okazało, jej negatywne podejście do SEO nie było wcale poparte żadnymi bolesnymi doświadczeniami. Otóż lokalna agencja reklamowa, z która współpracowała od dwóch lat i która obsługiwała jej kampanię PPC starała się przez ten okres za wszelką cenę zniechęcić ją do jakichkolwiek usług organicznych. Powód takiego działania był prozaiczny – firma ta nie zatrudniała nikogo, kto specjalizowałby się w kampaniach pozycjonowania.

Historia ta jest książkowym wręcz przykładem jak łatwo rozpowszechniać jest błędne przekonania dotyczące SEO. Nie jest on jednocześnie niczym zaskakującym – na wolnym rynku od zawsze istnieją spory zwolenników produktów i usług konkurujących ze sobą. Najczęściej konflikty te są opłacalne dla klienta, gdyż obydwa obozy starają się podnieść atrakcyjność swojej oferty. Czy i tak jest w przypadku SEO i PPC?

Otóż nie – mając za sobą doświadczenie niezliczonych akcji reklamowych w Internecie, możemy z pełną świadomością stwierdzić, że w tym przypadku najbardziej opłacalne jest połączenie obydwóch usług w jedną zintegrowaną kampanię.

Wynika to z faktu, iż spora część pracy przygotowującej do pozycjonowania (optymalizacja strony, aranżacja treści, itd.) jest również z pożytkiem dla systemu AdWords. Strona z odpowiednio prowadzonym SEO będzie wyżej oceniana przez Google, a co za tym idzie uzyska lepsze stawki reklamowe w ofercie PPC.

Dlatego – Szanowny Kliencie, zamiast analizować za i przeciw pozycjonowania lub ulegać namowom agencji próbujących przekonać Cię do swojego toku myślenia – skorzystaj z usług FrostSEO! Oferujemy Ci najlepsze na rynku kampanie zintegrowane, które obejmują swoim zasięgiem zarówno SEO jak i PPC.

Jeżeli chcesz zobaczyć, czym w praktyce różnią się od siebie te usługi, zapraszamy do wypróbowania naszej interaktywnej Darmowej Wyceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *