FrostSEO UK FrostSEO US FrostSEO PL FrostSEO ES FrostSEO MX FrostSEO GIB

Paulina Połaska-Pietrzak

2 stycznia 2018

O Autorze:

Pasjonatka SEO. Specjalistka ds. SEO, Social Media i sprzedaży we FrostSEO. Fanka wszelkiego rodzaju fantastyki, gier komputerowych i planszowych.

- [email protected]

Inne Artykuły:

SEO, tak jak wiele innych elementów z zakresu marketingu stale się zmienia. Ale są pewne elementy, które muszą pozostać niezmienne, ponieważ inaczej cała kampania może pójść na marne.

Jakiś czas temu trafiłam na bardzo interesujący artykuł na temat działań SEO (Search Engine Land: 4 things SEO professionals should do consistently) na temat co każdy specjalista SEO powinien, a czego nie powinien robić. Wieloletni specjalista SEO Jeremy Knauff pisze o rzeczach wydawałoby się oczywistych, takich jak: nie narażanie klientów na ryzyko bana, utrzymanie dobrych stosunków z klientami czy przedstawianie . Aczkolwiek z doświadczenie mogę stwierdzić, że nie każdy specjalista stosuje się do tych prostych zasad.

Ja również jestem zwolenniczką tzw. White-hat SEO, ponieważ cenie sobię szczerość i profesjonalizm w każdej dziedzinie zarówno biznesu jak i życia. Uważam też, że jest to jedyna droga do ogólnego i długotrwałego sukcesu całej kampanii. Oczywiście, jak wszędzie, zdarzają się klienci, którzy wymagają od nas JUŻ, TERAZ, ZARAZ, NA WCZORAJ, ale zawsze należy wytłumaczyć im krok po kroku każdy element White-hat SEO. Nalezy podkreślić jak wiele mają do stracenia praktykując techniki, które narażą ich na karę od Google. Tak czy inaczej, naszą praca jako profesjonalistów, jest nigdy celowo nie narażać naszych klientów na ryzyko poprzez nasze działania, a także pomagać im w nauce, aby nie robili czegoś głupiego na własną rękę.

Podobnie jak autorowi artykuły, do którego się odnoszę, zdarzało mi się rozmawiać z ludźmi (nie tylko naszymi klientami), którzy byli bardzo zrażeni do usługi jaką jest SEO i SEM, ponieważ w innych firmach, z których usług korzystali cały proces był ściśle tajny.

Każdy naprawdę doświadczony, profesjonalista praktykujący SEO wie, że nie ma czegoś takiego jak „zastrzeżone techniki SEO”, ponieważ dni oszukiwania wyszukiwarek już dawno minęły. Nowoczesne SEO składa się głównie z trzech komponentów:

  • Techniczne SEO (on-site SEO)
  • Oryginalna, wysokiej jakości treść
  • Linki redakcyjne z odpowiednich stron internetowych

Nie ma tajemnic czy magicznych zaklęć, a każdy, kto twierdzi inaczej, jest po prostu oszustem. Wykonujemy prace dla klientów, które będą miały długotrwały wpływ na ich witrynę, więc mają prawo wiedzieć dokładnie, co robimy w ich imieniu.

A więc mogę robić wszystko sam?

To pytanie, które słyszę tak często, że gdybym dostawała za nie złotówkę mogłabym nawet dobrze z tego wyżyć. Takie pytania będą zadawane, ale nie należy się nimi martwić. Chcę, aby nasi klienci dokładnie wiedzieli, co wchodzi w odpowiednią kampanię SEO, ponieważ kiedy już zapoznają się z całym procesem, zdają sobie sprawę, że nie mają czasu, aby zrobić to samodzielnie. Zadania takie jak tworzenie treści i budowanie linków wymagają dużo pracy i muszą być wykonywane z nalezytą jakością i częstotliwości. Większość klientów jest już zbyt zajęta prowadzeniem własnego biznesu, aby pisać treści lub wysyłać e-maile z odnośnikami, i właśnie dlatego przychodzą do nas.

Mówiąc o przejrzystości upewnij się również o…

Jeremy pisze również o bardzo istotnej rzeczy jaką jest upewnienie się, że klient jest właścicielem:

  • swoich domen
  • kont hostingowych
  • kont Google Analytics
  • kont Google AdWords
  • kont Google Search Console / Bing Webmaster Tools
  • profili w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram itd.)

Osobiście nie zdarzyło mi się współpracować z klientami, którzy nie byli właścicielami swoich kont, ale gdyby nie byli to stanowiłoby to nie lada problem. Także zawsze, wszelkie konta skonfigurowane dla klienta powinny być skonfigurowane w jego imieniu. Klient powinien zawsze mieć do nich pełny dostęp. Następnie możesz dodać dodatkowych użytkowników swojego zespołu lub po prostu zalogować się przy użyciu swoich poświadczeń. Dokładnie tak działamy również we FrostSEO.

 

Dowiedz się więcej o usługach SEO we FrostSEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *