FrostSEO UK FrostSEO US FrostSEO PL FrostSEO ES FrostSEO MX FrostSEO GIB

Paulina Połaska-Pietrzak

4 stycznia 2018

O Autorze:

Pasjonatka SEO. Specjalistka ds. SEO, Social Media i sprzedaży we FrostSEO. Fanka wszelkiego rodzaju fantastyki, gier komputerowych i planszowych.

- [email protected]

Inne Artykuły:

Przy wyborze najlepszej dla danej branży (lub kampanii reklamowej) platformy społecznościowej trzeba przede wszystkim zadać pytanie, na której z nich jest największa szansa na dotarcie do jak największej grupy potencjalnych klientów.

Social Media Marketing

Czym jest marketing w mediach społecznościowych?

Marketing w mediach społecznościowych (ang. Social Media Marketing) to różnego rodzaju procesy mające na celu generowanie ruchu na naszej stronie przy wykorzystaniu mediów społecznościowych.

Same media społecznościowe to miejsce, w którym można znaleźć w dzisiejszych czasach absolutnie wszystko, zaczynając od informacji, kończąc na zakupach. Na przykład Twitter to witryna społecznościowa zaprojektowana, aby umożliwić innym udostępnianie krótkich wiadomości innym użytkownikom. Facebook jest natomiast pełnowymiarową witryną społecznościową, która umożliwia udostępnianie aktualizacji, zdjęć, dołączanie do wydarzeń, sprzedaż oraz wiele innych działań.

Popularne media społecznościowe:

Facebook (W czerwcu 2017 liczba użytkowników na całym świecie wynosiła prawie 2 miliardy, a dziennie aktywnych jest prawie 1,3 mld osób)

Instagram

Twitter

Pinterest

Linkedin

Youtube

Google +

Dlaczego Twoja firma potrzebuje Social Mediów?

Odpowiedź jest niezwykle prosta. Nie na darmo mówi się, że w dzisiejszych czasach jeśli nie masz Facebooka (lub nie korzystasz z innej platformy społecznościowej) – NIE ŻYJESZ! Ponieważ tak wiele klientów „żyje” obecnie w Internecie, media społecznościowe umożliwiają każdej firmie dotarcie do potencjalnych klientów innymi kanałami niż tradycyjna sprzedaż.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, lokalną ofirmę, czy kierujesz ogromną korporacją na poziomie międzynarodowym, statystyki jasno pokazują, że Twoi klienci są online. Nawiązując kontakty w kanałach społecznościowych ze znajomymi, współpracownikami, klientami i innymi markami w poszukiwaniu informacji, rekomendacji – możesz bardzo wiele zyskać. Jeśli twoja firma nie jest „w pobliżu”, aby odpowiedzieć na pytania klientów, zrobi to Twoja konkurencja. Dlatego warto zainwestować w przemyślaną i dobrze prowadzoną kampanię w Social Mediach, tak aby wyprzedzić swoją konkurencję.

Dobrze przygotowany wpis potrafi wygenerować naprawdę duży ruch. Jednak trzeba mieć również świadomość, że bardzo duże znaczenie ma też zaangażowanie osób prowadzących profil. Interakcje z użytkownikami portalu śledzącymi nasz profil to podstawa Social Media Marketingu. Należy systematycznie odpowiadać na pytania i komentarze, aby pokazać, że zależy nam na odbiorcach.

Najczęstsze błędy, których nalezy unikać:

   1. Brak strategii
    Chaos w prowadzeniu profilu czy niespójność treści są dość łatwo zauważalne i bardzo negatywnie wpływają na odbiór podejmowanych w sieci przedsięwzięć.
   2. Nie mierzenie i brak analizy działań
    W każdej dziedzinie marketingu analizowanie działań jest bardzo ważne. Bez tego cała kampania staje się nieefektywna. Podstawowym narzędziem, które umożliwi zebranie wszystkich danych jest Google Analytics.
   3. Usuwanie negatywnych opinii
    Każdy panicznie boi się negatywnych opinii, ponieważ uważa, że to całkowicie zniszczy ich reputację w sieci. Zamiast skrupulatnego usuwania negatywnych opinii zadbaj o to, aby poświęcić czas na rozwiązywanie problemów. Wówczas każdy zobaczy, że Twoja firma potrafi radzić sobie nawet w sytuacjach kryzysowych, co wzbudza sympatię konsumentów.
   4. Kupowanie obserwatorów i komentarzy
    Tego typu praktyki zniechęcają dotychczasowych użytkowników i potrncjalnych obserwatorów, ponieważ świadczą o tym, że właścicielom profili zależy nie na zaangażowaniu i dotarciu do swojego odbiorcy, a na zdobyciu popularności w sieci za wszelką cenę.

Zalety Social Media Marketingu

 • bezpośredni kontakt z klientami, użytkownikami serwisów społecznościowych
 • bardzo duży zasięg informacji
 • duża grupa potencjalnych odbiorców
 • szybkość rozprzestrzeniania się informacji

Wady Social Media Marketingu

 • możliwość powstania sytuacji kryzysowej
 • duży szum informacyjny
 • brak kontroli nad informacjami przekazywanymi przez użytkowników

Przydatne informacje na temat Social Media Marketing dla początkujących:

www.entrepreneur.com

www.moz.com

www.reliablesoft.net

www.eactive.pl

 

SEO, SEM i SMM z Frostseo – napisz do nas i dowiedz się więcej!

Zobacz profil Frost na Facebook

Zobacz profil Frost na Google+

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *