FrostSEO UK FrostSEO US FrostSEO PL FrostSEO ES FrostSEO MX FrostSEO GIB

Paulina Połaska-Pietrzak

2 lutego 2018

O Autorze:

Pasjonatka SEO. Specjalistka ds. SEO, Social Media i sprzedaży we FrostSEO. Fanka wszelkiego rodzaju fantastyki, gier komputerowych i planszowych.

- [email protected]

Inne Artykuły:

Poznaj trendy SEO 2018! To już nie te czasy, kiedy umieszczenie słów kluczowych i linki zwrotne gwarantowały pełny sukces w SEO. Podobnie jak w innych dziedzinach w branży technologicznej, SEO stale się zmienia. Praktyki SEO, które kiedyś zdominowały branżę szybko popadły w niełaskę.

SEO Search Engine Optimization process

Ponieważ Google gromadzi coraz więcej danych o nas, wyniki wyszukiwania stają się bardziej dokładne i spersonalizowane niż kiedykolwiek. W związku z tym SEO i SEM w dzisiejszych czasach to coś więcej niż same słowa kluczowe i backlinki. To znacznie więcej niż optymalizacja metadanych i treść na stronie. SEO to gwarancja bezstratnego doświadczenia użytkownika przy dostarczaniu właściwych informacji we właściwym czasie.

  1. MOBILE FRIENDLY
    Prawdopodobnie jesteśmy już o krok od wprowadzenia na rynek przez Google pierwszego indeksu mobilnego. Oznacza to, że Google będzie pozycjonować strony na podstawie mobilnej wersji strony. Do tej pory Google oceniał przydatność witryny dla użytkownika na podstawie standardowej/desktopowej strony internetowej. Jednak, ponieważ wyszukiwania mobilne stanowią obecnie ponad 60% wszystkich wyszukiwań w sieci, ten system rankingowy staje się nieco przestarzały. Stąd przesunięcie do indeksu mobilnego. Nie jest już opcjonalne posiadanie witryny przyjaznej dla urządzeń mobilnych. Teraz jest to wymagane i oczekiwane nie tylko przez użytkowników, ale i przez wyszukiwarki.
  2. WYSZUKIWANIE GŁOSOWE
    Według raportów Google, już 1 na 5 wyszukań pochodzi z zapytań głosowych. Technologia z dnia na dzień idzie do przodu, a dokładność asystentów głosowych stale się poprawia, dlatego ciężko się dziwić, że zwyczajne pisanie idzie w odstawkę. Właśnie dlatego optymalizacja strategii SEO dla wyszukiwania głosowego ma dziś ogromne znaczenie. Krótko mówiąc, oznacza to większą koncentrację na słowach kluczowych i składni długich ogonów, a także tworzenie dobrze zorganizowanej treści podzielonej na krótkie sekcje odpowiadające większej liczbie zapytań na raz.
  3. FEATURED SNIPPETS
    Czyli fragmenty z potencjalną odpowiedzią wyświetlane w wynikach wyszukiwania Google. Featured snippets prezentowane są fragmenty odpowiedzi, jeśli wyszukiwanie użytkownika ma formę pytającą. Odpowiedzi pobierane są z wybranej przez Google witryny i wyświetlane na samej górze listy wyników organicznych, w specjalnym bloku nazywanym Answer Box. Oprócz części odpowiedzi w polecanych fragmentach zamieszczany jest także link do cytowanej strony oraz przedstawiany jej tytuł i adres URL.Featured snippetsObecnie prawie 30% wszystkich zapytań w Google ma natychmiastowe odpowiedzi w postaci polecanych fragmentów. Co to oznacza? Że mamy tu nową pozycję #1 w SEO! Polecane fragmenty „kradną” już nawet 10% ruchu z topowych pozycji na pierwszej stronie.Tendencja ta rodzi nowe formy treści, takie jak Pytania&Odpowiedzi (Q&A), która jest zoptymalizowana pod kątem udzielania krótkich odpowiedzi na „długoogonowe” zapytania. Prowadzi to do tego, że musimy zwracać jeszcze większą uwagę na formatowanie i strukturę treści, aby ułatwić Google pobieranie trafnych informacji dotyczących opisowych fragmentów.

Oczywiście, to nie są wszystkie trendy SEO jakie będą obowiązywały w 2018 roku. Ale na dobry początek przedstawiłam te, które moim zdaniem będą miały w przyszłości ogromne znaczenie dla całego marketingu internetowego.

Potrzeba wiele czasu i jeszcze więcej wysiłku, aby w SEO być zawsze o krok lub na równi przed wszystkimi trendami. Należy pamiętać, że nie są to zabiegi natychmiastowe i aby cała praca przyniosła oczekiwany efekt praca nad stroną musi być regularna i długoterminowa. Jeśli Twoja firma nie ma jeszcze SEO specjalisty – FrostSEO może w tym pomóc! Nasi wyszkoleni specjaliści pomogą Ci stworzyć profesjonalną kampanię SEO, która przyniesie wiele korzyści Twojej firmie. Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na obecności w sieci!

Przydatne artykuły SEO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *