FrostSEO UK FrostSEO US FrostSEO PL FrostSEO ES FrostSEO MX FrostSEO GIB

Angelika Wiecław

10 czerwca 2014

O Autorze:

Pracowniczka Działu Obsługi Klienta FrostSEO. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie o kierunku Prawo Administracyjne, ponadto w 2013 r uzyskała Certyfikat Microsoft IT Academy. Specjalista d/s researchu w Internecie. Miłośniczka: Internetu, blogów internetowych, portali społecznościowych.

- [email protected]

Inne Artykuły:

Apteki Internetowe

2014-06-30 10:01:22

Mieszkańcy Unii Europejskiej przyzwyczajeni są do prawa chroniącego konsumenta w postaci gwarancji udzielanych przez sprzedawców na oferowane produkty. Kupując coś nowego w sklepie, nie musimy się martwić, że po powrocie do domu dana rzecz nie będzie działała. Dlaczego zatem nie wymagać tego samego od dostawców usług takich jak SEO?

W tym artykule omówimy dokładnie, jak działają pakiety na pozycjonowanie oferowane przez FrostSEO oraz co może zrobić klient, którego interesują jedynie gwarantowane rezultaty.

Pakiety SEO

Dla większości naszych Klientów najprostszym krokiem na oszacowanie kosztów ich kampanii jest skorzystanie z jednego z oferowanych przez nas Pakietów SEO. Na chwilę obecną dostępne są trzy:

  • EXPRESS
  • PROFESSIONAL
  • PREMIUM

Każdy z w/w pakietów oferuje wiele dodatkowych przywilejów zawartych w określonej z góry miesięcznej opłacie. Zanim przejdziemy do owych dodatków, omówmy podstawową usługę, jaką oferuje nasza firma – pozycjonowanie.

Pierwszym pytaniem, na jakie musimy uzyskać odpowiedź przy dobieraniu pakietu jest zasięg naszej kampanii – mogą one być lokalne lub globalne. Frazy lokalne to takie, które opisują produkt bądź usługę oferowaną pewnej ograniczonej (geograficznie) społeczności, np.: „Pomoc drogowa Kraków”. Za lokalną będzie również uznana fraza oparta o nazwę własną – firmy lub produktu.

Z drugiej strony spektrum mamy frazy globalne, dostępne w pakietach Professional i Premium. Są one kierowane do znacznie szerszego grona odbiorców, obejmującego cały kraj lub wręcz całą sieć Internet. Przykładem takiej frazy może być „porównywarka cen”. W tym przypadku konkurencja, z jaką musimy się liczyć będzie znacznie większa niż dla frazy lokalnej.

Zwiększona trudność w pozycjonowaniu fraz globalnych powoduje, że są one dostępne jedynie w droższych pakietach – aby móc skutecznie promować Twoją stronę na rynku globalnym musimy w kampanię zaangażować znacznie większe środki.

Nasze pakiety SEO oferują również usługi dodatkowe. Szczególną popularnością cieszy się darmowy hosting, jaki oferujemy naszym Klientom w naszych dedykowanych serwerowniach. Otrzymacie również atrakcyjne zniżki na kampanie PPC.

Usługa szyta na miarę

Dla tych z Was, którzy wymagają bardziej indywidualnego podejścia do planowania budżetu kampanii, oferujemy usługę Bespoke SEO. Jest ona dedykowana dla klientów instytucjonalnych, agencji reklamowych oraz Klientów promujących frazy niszowe – np. związane erotyką lub hazardem.

Aby skorzystać z Bespoke SEO należy zacząć od wysłania do nas formularza darmowej wyceny. Po jego otrzymaniu, wyślemy do Ciebie ręcznie przygotowaną ofertę na pozycjonowanie.

Twoje frazy mogą być rozliczane w jednej z dwóch taryf – statycznej lub dynamicznej.

W taryfie statycznej opłata za SEO jest stała i określona miesięczną stawką. Taryfa dynamiczna charakteryzuje się trzema stawkami dziennymi, które są naliczane codziennie w zależności od pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania tego konkretnego dnia.

Dzięki taryfie dynamicznej jesteśmy w stanie zaoferować w pełni gwarantowane SEO. Dopóki Twoja strona nie znajdzie się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, nie zapłacisz za pozycjonowanie ani grosza. FrostSEO wprowadza tym samym nową jakość na rynku i podnosząc poprzeczkę dla konkurencji.

Słodkie kociaki w akcji

Zobaczmy na konkretnym przykładzie, jak w praktyce funkcjonuje taryfa dynamiczna. Powiedzmy, że chcesz się pozycjonować na słowa kluczowe „słodkie kociaki” i otrzymałeś następującą wycenę dynamicznego SEO:

  • T1: 2.00 zł
  • T2: 1.50 zł
  • T3: 1.00 zł

Twoja kampania rusza od pierwszego dnia miesiąca. Po 15 dniach, udaje się nam wypozycjonować Twoją stronę do pierwszej dziesiątki wyników Google, na miejsce 8, gdzie utrzymuje się przez pięć dni. Następne pięć dni jest na miejscu 4., a ostatnie pięć dni miesiąca jest na szczycie wyników – miejscu 1.

W takim przypadku za miesiąc pozycjonowania zapłacisz:

  • NIC za pierwsze 15 dni, ponieważ nie byłeś na pierwszej stronie wyników,
  • 1.00 zł x 5 dni = 5.00 zł – stawka T3 za pozycję 8.,
  • 1.50 zł x 5 dni = 7.50 zł – stawka T2 za pozycję 4.,
  • 2.00 zł x 5 dni = 10.00 zł – stawka T1 za pozycję 1.

Ponieważ nasze Gwarantowane Pozycjonowanie rozliczane jest wstecz, oznacza to że nie będzie cię ono kosztowało nic do momentu, kiedy trafisz do pierwszej dziesiątki wyników.

Tak my rozumiemy Gwarancję na Usługi w FrostSEO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *